OSU
  • Om OSU
  • OperaKvarteret
  • Living/Residential
  • Business offices
  • Shopping & Culture
  • Video
  • Contact
  • Todays picture
  • Operakvarteret presentation
  • Nyheter
  • Nyheter

Nyheter

print
Friday 20. May 2011

OperaKvarterets første spisested åpnet

Med Serrano’s Bodega har OperaKvarteret fått sitt første spisested. Tapasbaren ble høytidelig åpnet 12. mai av Spanias ambassadør i Norge, D. Santiago Salas Collantes, og Oslos ordfører, Fabian Stang.

Bilder levert av Roundhouse

- En gammel drøm er gått i oppfyllelse, sier innehaveren, Juan P. Serrano.  Han er født og oppvokst i Oslo med spansk far og norsk mor.

Etter å ha drevet med import av serranoskinke på hobbybasis noen år med engros-leveranser til butikker og restauranter i Oslo og Akershus, satser siviløkonomen nå på spisesteder med smak av Spania, både hva mat og drikke angår. Han venter på svar fra næringsetaten på søknaden om skjenkebevilling.

På Metro-senteret i Lørenskog hadde han noen år butikk med spanske matprodukter. Nå har han realisert drømmen om egne spisesteder, hvor man både kan få smake på produktene og få kjøpt skinke, choritzo og olivenolje med seg hjem. Den første bodegaen ble etablert på Alnabru.

- Det er noe helt spesielt å få til en bodega i OperaKvarteret, midt i hjertet av det nye Oslo, sier Serrano.

Han er imidlertid forberedt på at det vil ta litt tid å innarbeide stedet.

- Det er en utfordring å være første med å etablere et tilbud. Men jeg har store forventninger til at Serrano’s Bodega vil imøtekomme et behov, ikke minst fordi det er et spennende nærmarked med PwC og KLP allerede på plass og DnB NOR, som kommer, sier innehaveren.

<- Back to: Nyheter fra OSU

Copyright 2011 Oslo S Utvikling AS | Tel: 22 36 60 20 | Contact us | OperaKvarteret | Log in | Webmail | lemOn