Som en av de største utbyggerne i Bjørvika, ønsker Oslo S Utvikling (OSU) å inspirere flere til å ta del i kulturen og utviklingen i nabolaget. En av de siste årenes tydeligste trender, er det nye livet i indre fjord med de mange nye badstuene i Bjørvika. Badstuene har fått enorm oppmerksomhet og er på kort tid blitt ekstremt populære.
Badetøy som kler Bjørvika
Med den voksende populariteten for det hete fjordbylivet dukket ideen om et helt eget badetøy for Bjørvika opp, forteller markedssjef Mona Elisabeth Gladhus i OSU.
– Oslo har fått internasjonal oppmerksomhet for den nye kulturen som vokser frem langs fjordkanten. Muligheten til å ta seg et bad og sitte i badstue før jobb finnes ikke mange andre steder i verden. Derfor synes vi Bjørvika kler å ha sin egen badetøyskolleksjon, sier Gladhus.
Hentet fargeinspirasjon fra Bjørvika og fjorden
Badetøyet er designet med kjærlighet til byen og til en urban livsstil, i samarbeid med det norske klesmerket Holzweiler. Badetøyskolleksjonen Bjørvika by Holzweiler er inspirert av Oslofjorden, iskaldt vann, dampende badstuer og arkitektur. Tøyet er produsert i tykt kvalitetsmateriale, med fargeinspirasjon fra Bjørvika og havet.
Brennheite badstuer og arkitektur
Bjørvika var lenge nesten utelukkende assosiert med arkitekturen, i særdeleshet representert ved Den Norske Operaen og de karakteristiske Barcode-byggene. Med flere beboere og mer liv i bydelen og ved fjordkanten, har både internasjonal presse, turister og lokalbefolkningen omfavnet den nye badstu- og badekulturen som vokser frem. Flere år med omfattende bolig- og næringsutvikling, har omformet området til et nytt unikt nabolag hvor man kan eie bolig med nærhet til sjøen. Og en av de mest unike mulighetene Bjørvika byr på, er nettopp muligheten til å ta seg et bad og sitte i badstue før jobb som en forfriskende start på storbydagen.